Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Продовжують надавати консультації фахівці Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області щодо дотримання норм законодавства про працю.

 

 

 

 


Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпропетровському регіоні Наталія Павлова надала роз’яснення працівникові торгівельної сфери, який звернувся за консультацією до Головного управління, стосовно порядку надання щорічної відпустки та відповідальності роботодавця за ненадання щорічних відпусток у визначені законодавством терміни.

Згідно загальним правилам, щорічна відпустка надається робітникам тривалістю не менш 24 календарних днів за відпрацьований робочий рік, який рахується з дня укладення  трудового договору (ст. 75 КЗпП). В перший рік роботи право на щорічну відпустку у робітника настає по закінченню 6 місяців безперервної роботи на підприємстві, це регламентує Закон України «Про відпустки».

При цьому ч. 5 ст. 11 вищевказаного Закону забороняє:
•    ненадання  щорічних відпусток  повної тривалості протягом 2 років поряд;
•    ненадання їх протягом робочого року особам у віці до 18 років;
•   ненадання їх протягом робочого року робітникам, які мають право на щорічну додаткову відпустку за роботу зі шкідливими та тяжкими умовами або з особливим характером праці.

Як же бути, якщо робітник не бажає брати відпустку?
Роботодавець, дотримуючись норм законодавства про працю, зобов’язаний щорічно складати графік щорічних відпусток та погоджувати з робітником конкретний період надання. Якщо робітник без об’єктивних на то причин відмовляється використовувати надане йому Конституцією України та  Законом «Про відпустки» право на відпочинок — роботодавець повинен згідно встановленому графіку періоду відпустки без заяви працівника скласти наказ про надання  йому відпустки не пізніш, ніж за два тижні до дати його початку. Прийняття рішення про надання або ненадання щорічної відпустки в компетенції саме роботовця. Про це йде річ в листі Мінсоцполітики від 21.06.2012 р. № 207/13/116-12. В даному документі також зазначено, що ненадання щорічних відпусток у визначені законодавством терміни, є серйозним порушенням законодавства про працю, за що роботодавець може бути притягнутий до адміністративної (ч.1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та навіть кримінальної відповідальності (ст.172 Кримінального Кодексу України).
 


16.02.2018 |

Повернутись назад