Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

За участю фахівців відділу нагляду у агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області відбулося навчання керівників сільськогосподарських товариств, фермерських господарств Солонянського району з загальних питань охорони праці.

 

 


Як зазначив заступник начальника відділу нагляду у АПК та СКС Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Олександр Єфіменко - навчання з питань охорони праці повинні проходити раз на три роки працівники, а також новопризначені керівники підприємств, установ, організацій, відповідно до статті 18 Закону України «Про охорону праці» та вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 №15.

Особливу увагу звернув на те, що попередження травматизму та нещасних випадків відіграє важливу роль у повсякденній господарській діяльності і необхідно створювати належні безпечні умови праці та своєчасно організовувати проведення навчання та перевірку знань працівників з питань охорони праці. Посадові особи і спеціалісти на підприємстві повинні знати відповідні законодавчі та нормативно-правові акти, вчасно знайомити з ними своїх працівників, контролювати та вживати заходи щодо дотримання цих вимог.

Існує ряд факторів, що призводять до виробничого травматизму – це, в першу чергу, невиконання вимог інструкцій з охорони праці та посадових інструкцій, відсутність або недосконалість системи управління охороною праці, низький рівень відповідальності за безпеку праці, як керівництва підприємств, так і працюючих, незадовільна організація виробництва, порушення вимог безпеки праці під час експлуатації обладнання, устаткування, механізмів, допуск до роботи без навчання та перевірки знань з охорони праці. Зокрема, причинами виробничого травматизму не рідко є упущення у роботі керівників підприємств та фахівців із охорони праці, а саме недостатні знання з питань охорони праці призводять до порушень вимог безпеки, особливо це стосується робітників, щойно прийнятих на роботу.

Результатами даної зустрічі стала перевірка отриманих знань слухачами щодо вимог законів і нормативно-правових актів з питань охорони праці в обсязі загального курсу «Охорона праці».

Фахівці впевнені, що отримані знання допоможуть всім учасникам навчання в створенні та дотриманні належних умов праці на робочих місцях, адже здоров’я і життя кожної людини – це є найголовніша цінність.
 


22.02.2018 |

Повернутись назад