Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

До Головного Управління Держпраці у Дніпропетровські області надходять звернення від мешканців області з проханням перевірити правильність нарахування заробітної плати, з’ясувати  з яких складових формується їх заробітна плата та скільки відсотків йде на податки.

 

 

 


Також громадяни намагаються вияснити чи дотримується роботодавець усіх мінімальних державних гарантій в оплаті праці та чи проводить усі передбачені законодавством доплати. Така ситуація складається  у зв’язку з тим, що роботодавці не надають працівникам  необхідну інформацію  щодо коштів, які вони отримують у вигляді заробітної плати.

При особистому спілкуванні з громадянами, під час особистих прийомів,  головні державні інспектори праці наголошують, що  роботодавець повинен при кожній виплаті заробітної плати ознайомлювати працівника з усіма нарахуваннями та відрахуваннями, які йому проводяться.

Як зазначила начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпродзержинському регіоні Ольга Соловйова саме обов’язком керівника, а не  його правом,  є інформувати працівників про  розмір нарахованої їм заробітної плати. Також важливо те, що надається «зарплатний» розрахунковий лист при кожній виплаті зарплати без додаткових заяв від працівника.

Адже, у  статті 110 Кодексу законів про працю України зазначено, що при кожнiй виплатi заробiтної плати власник або уповноважений ним орган повинен повiдомити працiвника про  загальну суму нарахованих коштів з розшифровкою за видами виплат;  розмiри i пiдстави відрахувань та утримань зі заробiтної плати, а також суму заробiтної плати, що належить до виплати.

Водночас у  ст. 116 даного кодексу зазначено, що про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Окрім цього, у Конвенції про захист заробітної плати, яку ухвалила Міжнародна організація праці, зазначено, що якщо існує потреба - то має бути вжито ефективних заходів,  щоб у зручний і легко зрозумілий спосіб інформувати працівників про умови  нарахування  належної  їм суми заробітної плати до того,  як  вони  приступлять до роботи  і  щоразу,  коли  ці  умови  змінюватимуться.

Фахівці звертають увагу роботодавців, що звернення працівників з питань заробітної плати є підставою для проведення інспекційних відвідувань Головного Управління Держпраці, у визначеному законодавством порядку.


17.04.2018 |

Повернутись назад