Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Керівників підприємств та служб охорони праці суб'єктів господарювання піднаглядних Криворізькому гірничопромисловому управлінню Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області об’єднали на виїзній нараді з метою обговорення стану рівня виробничого травматизму у 2018 році.

 

 

 


 

Зокрема, представники від 27 підприємств на яких у минулому році допущено зростання рівня виробничого травматизму під головуванням заступника начальника Криворізького гірничопромислового управління Костянтина Корольова обговорювали слабкі місця та шукали конструктивні методи і заходи щодо поліпшення рівня виробничого травматизму та забезпечення безпечних умов праці.

Так за 12 місяців минулого року на підприємствах, піднаглядних Криворізькому гірничопромисловому управлінню, зафіксовано 158 випадків загального травматизму проти 190 за аналогічний період 2017 року та допущено 25 випадків травмувань зі смертельним наслідком проти 15 у 2017 році. Значне зростання смертельного травматизму допущено в гірничорудній та нерудній промисловості – 13 проти семи минулого року. Основними причинами нещасних випадків залишаються організаційні – 64%. Як показав їх аналіз, найпоширенішою організаційною причиною нещасних випадків зі смертельними наслідками, пов’язаних з виробництвом, залишається порушення трудової та виробничої дисципліни.

На більш детальному аналізі причин нещасних випадків зупинялись у своїх виступах безпосередньо керівники служб охорони праці підприємств де саме допущено зростання травматизму, а це: ПАТ "Кривбасзалізрудком" (в поточному році сталося 4 смертельних нещасних випадки, у минулому році було 1),  ТОВ "Шляхбуд КР" (сталося 3, було 0), ПрАТ "СУХА БАЛКА" (сталося 2, було 0), АТ "Марганецький ГЗК" та ТОВ "Цветмет ЛТД" (допущено 1, було 0). Підприємства відзвітували про виконану профілактичну роботу та представили учасникам наради свої заходи та впроваджені системи управління ризиками по недопущенню подібного.

Статистика травматизму по Криворізькому гірничопромисловому управлінню за минулий рік свідчить, що серед подій, які призвели до нещасних випадків зі смертельним наслідком, переважають випадки падіння потерпілого - 32% від загальної кількості загиблих, серед яких 5 осіб - внаслідок падіння з висоти. Саме через таку статистику фахівцями Держпраці в другій частині наради сконцентровано увагу її учасників на забезпеченні керівниками та посадовими особами підприємств виконання вимог безпеки і охорони праці під час здійснення будівництва, монтажу (демонтажу) конструкцій і обладнання, ремонту, реконструкції та експлуатації об’єктів згідно з НПАОП 0.00-1.15-07 «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті» та НПАОП 45.2-7.02-12 «Система стандартів безпеки праці. Охорона праці і промислова безпека у будівництві. Основні положення»

Зупинялись на розгляді питань допуску працівників до виконання таких робіт, зокрема на обов’язковому укладанні трудових договорів з працівниками. Обговорювали забезпечення працівників необхідними індивідуальними та колективними засобами захисту, вжиття заходів по усуненню і зменшенню впливу шкідливих або небезпечних факторів, обов’язкове врахування метеорологічних умов та стану здоров’я працівників, які виконують роботи на висоті, тощо.

В свою чергу, заслухали керівників підприємств, з працівниками яких сталися найбільш резонансні випадки (ТОВ "Промспецбуд", ТОВ "Початок", ТОВ "НВФ "Еверест") щодо аналізу подій і причин того що сталося, та вжитих заходів по недопущенню і попередженню подібного.

Окремою частиною наради фахівці Держпраці зосередили увагу всіх присутніх на  попередженні травматизму пов’язаного з використанням газу на виробництві та у побуті. Доведення даної інформації до керівників служб охорони праці промислових підприємств мало на меті проведення превентивної роботи в частині дотримання підприємствами вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час експлуатації газового обладнання та обізнаності працівників правилам користування побутовим газом.

З початку 2018 року на території піднаглядній Криворізькому управлінню сталося шість аварій, за наслідками яких постраждало 10 осіб, вісім з яких смертельно. Для порівняння у 2017 році за аналогічний період сталося сім аварій де постраждало 11 осіб з яких семеро смертельно.

Зважаючи на результати технічних розслідувань обставин та причин виникнення нещасних випадків, спеціалісти гірничопромислового управління спільно із запрошеними на захід представниками ПАТ «Криворіжгаз» прокоментували дані аварійні ситуації та надали роз’яснення по застереженню та уникненню подібного. Підіймали проблему самовільного втручання власників будинків (квартир) в систему газопостачання: монтаж, демонтаж систем газопостачання; демонтаж та встановлення газових приладів без урахування вимог нормативних документів; встановлення витяжної вентиляції з штучним спонуканням в приміщені, де встановлений побутовий газовий прилад з відводом продуктів горіння в димохід; демонтаж побутового універсального сигналізатора газу; відсутність вентиляційного каналу та вікна з кватиркою (фрамугою) в приміщеннях, де встановлено газові прилади, тощо. Досить конструктивно обговорювались питання своєчасного та якісного виконання обсягу робіт при проведені планового технічного обслуговування внутрішньобудинкової системи газопостачання та робіт по обстеженню, чищенню та ремонту димових та вентиляційних каналів. Суттєвим для обговорення виявилось питання відключення споживачів від газопостачання при ймовірній загрозі виникнення аварійної ситуації.

Для самих же учасників наради було організовано перегляд відеофільму де представлено інформацію про властивості газу, процес горіння та продукти горіння природного газу, правила використання природного газу, правила експлуатації газових приладів, правила експлуатації димових і вентиляційних каналів, надання першої допомоги при отруєнні угарним газом.

Керівникам служб підприємств було рекомендовано провести  на своїх підприємствах інформаційно-роз’яснювальну роботу серед працівників, щодо безпечної експлуатації газу у побуті.

Підбиваючи підсумки наради Костянтин Корольов закликав учасників заходу бути відповідальнішими з інструктажами, допусками до виконання робіт, здійснення відомчого контролю, тощо. Наголосив на обов’язковому дотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Закликали до співпраці, обміну інформацією, досвідом та можливості перейняття світового досвіду. В свою чергу фахівці Держпраці нагадали про відкритість у разі необхідності методично-консультативної підтримки задля уникнення порушення чинного законодавства України а найголовніше – попередити травмування та зберегти життя та здоров’я працівників.
 


18.01.2019 |

Повернутись назад