Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Наразі підприємства нафто-газового комплексу Криворізького регіону під пильною увагою фахівців Криворізького гірничопромислового управління Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області.

 

 


Дана ситуація викликана фактом зростання рівня виробничого травматизму в хімічній, газовій, целюлозно-паперовій промисловості та об’єктах виробництва вибухових речовин і житлово-комунального господарства. Зокрема, в хімічній, нафтохімічній та нафтопереробній промисловості (у т.ч. об’єкти підвищеної небезпеки) протягом 2019 року по Україні смертельно травмовано 14 працівників, що на дві особи більше попереднього року.

Державними інспекторами відділу нагляду в промисловості та за об’єктами підвищеної небезпеки Криворізького гірничопромислового управління розроблено низку превентивних заходів та заходів державного нагляду спрямованих на зменшення рівня виробничого травматизму на підприємствах даних галузей регіону.

Так, впродовж тижня інспекторським складом відділу були здійснені адресні перевірки автомобільних заправочних станцій (АЗС) ПП «Нафтатрасервіс» з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо попередження виникнення аварійних ситуацій та настання нещасних випадків.

Під час зустрічей з працівниками АЗС підіймались питання допуску до робіт осіб відповідної кваліфікації та дотримання вимог інструкцій з охорони праці, веденню нормативно-правової документації в цілому та оформлення наряду-допуску зокрема. Детально зупинялись на проходженні персоналом АЗС навчання та цільових інструктажів, регулярному проведенні тренувальних занять з метою відпрацювання практичних навичок діяти в аварійних ситуаціях.

Мали місце питання забезпечення працівників засобами колективного та індивідуального захисту, наявності та справності технологічного обладнання. Не оминули увагою питання виробничої дисципліни та культури виробництва.

На кожній з АЗС фахівці доводили до відома працівників статистичну інформацією про рівень травматизму по галузі та аналізуючи причини, що призвели до травмувань, радили вжити заходів з метою попередження подібного на своїх об’єктах.

Довідкова інформація:

В Україні за 12 місяців 2019 року через нещасні випадки в хімічній, газовій, целюлозно-паперовій промисловості та об’єктах виробництва вибухових речовин і житлово-комунального господарства смертельно постраждало 29 осіб, що на 14 осіб більше аналогічного періоду 2018 року.

Основні події, що призвели до настання смертельних нещасних випадків:
-    пригоди (події) на транспорті;
-    падіння потерпілого;
-    падіння, обрушення, обвалення предметів та деталей, що рухаються.

Основними причинами нещасних випадків є організаційні, а саме:
-    виконання робіт без оформлення нарядів-допусків;
-    допуск працівників до виконання роботи без проведення медичних оглядів, навчання та перевірки знань з питань охорони праці, періодичних інструктажів з питань охорони праці
-    незабезпечення працівників засобами колективного та індивідуального захисту та/або невикористання їх працівниками під час виконання ними робіт підвищеної небезпеки;
-    низький рівень виробничої дисципліни, культури виробництва, безвідповідальність посадових осіб та безпечність виконавців робіт підвищеної небезпеки.
 


27.02.2020 |

Повернутись назад