Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

До відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Павлоградському регіоні управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області на особистий прийом звернулись представники роботодавця із проханням надати роз’яснення щодо порядку залучення працівників до роботи у святкові і вихідні дні.

  


Головним державним інспектором відділу Інною Афанасьєвою було роз’яснено, що чинне трудове законодавство передбачає ряд гарантій при залученні працівників до роботи у вихідні, святкові або неробочі дні. За загальним правилом, визначеним частиною першою статті 71 КЗпП України, робота у вихідні дні забороняється. Така заборона поширюється на залучення працівника до роботи не в загальний вихідний день - неділю, а у вихідний день конкретного працівника. Залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації підприємства (далі - профспілкова організація) або профспілкового представника і лише у виняткових випадках, визначених законодавством та ч.2 ст. 71 КЗпП України. Окрім цього, існує заборона на залучення окремих категорій працівників до робіт у вихідні дні, а саме: працівників, яким не виповнилося вісімнадцять років (ст. 192 КЗпП); вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років; батьків, які виховують дітей без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі); опікунів (піклувальників) (ст. 176, 186 КЗпП).

Для видання наказу про роботу у вихідний день необхідно мати:
-    фактичну підставу, передбачену ч.2 ст. 71 КЗпП України;
-    дозвіл профспілкової організації (має надати саме виборний орган, а не його голова) або профспілкового представника;
-    згоду сторін на спосіб компенсації роботи у вихідний день;
-    згоду працівника виконувати доручену роботу, якщо виконання такої роботи не обумовлено трудовим договором, крім випадків тимчасового переведення без згоди працівника.

У наказі про роботу у вихідний день обов’язково зазначається: підстава залучення працівників до роботи; прізвища, імена, по батькові і посади всіх працівників, які працюватимуть у цей день; спосіб компенсації за роботу у вихідний день кожному. Наказ доводиться до відома всіх працівників, які залучаються до роботи у вихідний день. Оскільки залучення працівників до роботи у вихідний день (святковий, неробочий) день оформлюється наказом, то і надання компенсації (подвійна оплата або інший день відпочинку) за роботу в такий день також має оформлюватись наказом (розпорядженням роботодавця).
 


28.02.2020 |

Повернутись назад