Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

В територіальному управлінні Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області відбулась чергова нарада Громадської Ради фахівців служб охорони праці машинобудівних підприємств, участь в якій взяли представники 20 підприємств регіону.


Присутнім було повідомлено про рівень виробничого травматизму на підприємствах галузі, вжиті заходи державного нагляду та поточні завдання щодо підвищення рівня безпеки на виробничих об’єктах підприємств машинобудування.

Зокрема, за 9 місяців поточного року на піднаглядових підприємствах Дніпропетровської державної інспекції промислової безпеки та охорони праці в металургії та машинобудуванні сталося 32 випадки загального травматизму. Але незважаючи на суттєве зниження рівня загального травматизму (на 11 випадків менш, ніж той рік), наразі спостерігається зростання травматизму з тяжкими наслідками (+3) та зі смертельними наслідками (+2), що викликає занепокоєння у інспекторів теруправління Держгірпромнагляду.

Як засвідчив детальний аналіз обставин та причин нещасних випадків, більшість з них виникла на тих же самих підприємствах, і як не прикро – на тому ж самому обладнанні з однотипних причин. Найпоширишені – невиконання посадових обов’язків та невиконання вимог інструкцій з охорони праці. Фахівці Держгірпромнагляду попередили присутніх, що матеріали розслідування та облік нещасних випадків надаються також до органів прокуратури, а наявність подібних причин є підставою для відкриття справи стосовно порушника. Отже, підприємствам, що допустили зростання кількості нещасних випадків (ТОВ «Першотравенський ремонтно-механічний завод», ПАТ «Дніпроважмаш», ПП «Завод Металомонтаж» та ряду інших), треба посилити увагу щодо дієвої профілактики виробничого травматизму та провести відповідну роботу.

Вирішено узагальнити передовий досвід роботи служб охорони праці підприємств, де досягнуто значне зниження виробничого травматизму, задля обміну досвідом.

Наприкінці наради фахівці Дніпропетровської державної інспекції промислової безпеки та охорони праці в металургії та машинобудуванні надали роз’яснення деяких параграфів правил та інструкцій з охорони праці чинного законодавства.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


09.10.2013 |

Повернутись назад