Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

За 1 півріччя 2016 року на підприємствах, підконтрольних Головному управлінню Держпраці у Дніпропетровської області, травмувались 370 працівників, в тому числі смертельні травми отримали 16 робітників. Порівняно із 1 півріччям минулого року загальний рівень виробничого травматизму збільшився на 17%, проте рівень смертельного – знизився на 20%. (Для порівняння: за 1 півріччя 2015 року на виробничих об`єктах регіону сталися 307 нещасних випадків, в тому числі 20 – зі смертельними наслідками).


Серед нещасних випадків на підприємствах переважають падіння постраждалих (122 травмованих, в тому числі 1 загинув),падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи (75 травмованих, з яких 4 загинули), дія рухомих деталей (59 травмованих, 4 загинули), дорожньо-транспортні пригоди під час виконання працівниками виробничих обов`язків (31 травмований, 6 з яких загинули), травмування внаслідок протиправних дій сторонніх осіб (10 травмованих) тощо.

Впродовж першого півріччя 2016 року сталося 42 випадки природної смерті працівників під час виконання трудових обов’язків (у 2015 році зафіксовано теж 42 таких випадки).

За галузями виробництва найбільшої кількості травмованих в області налічують:
•    вугільна промисловість: травмовані 99 працівників, в тому числі 1 смертельно;
•    гірничорудна і нерудна промисловість: травмовані 77, в тому числі 8 загинули;
•    металургійна промисловість: травмовані 52;
•    соціально-культурна сфера та торгівля: травмовані 57 працівників, в тому числі 1 загинув;
•    соціально-культурна сфера: 49 травмованих;
•    машинобудування: травмовані 17 працівників, з них 1 смертельно;
•    автомобільний транспорт: травмовані 10, у тому числі 1 загинув;
•    харчова промисловість та переробка сільськогосподарських продуктів: 10 працівників травмовано.

За результатами розслідувань, з технічних причин отримали травми близько 6% постраждалих, в основному через незадовільний технічний стан виробничих об`єктів або засобів виробництва, конструктивні недоліки засобів.

Організаційні причини травмування складають 71% від загальної кількості випадків (порушення трудової і виробничої дисципліни, недоліки під час навчання безпечним прийомам праці тощо).

Через психофізіологічні причини сталися майже 23% випадків (внаслідок протиправних дій сторонніх осіб або особисту необережність потерпілих).

З метою недопущення подальшого зростання виробничого травматизму, для запобігання нещасним випадкам на виробництві на піднаглядові підприємства надсилались інформаційні листи щодо стану виробничого травматизму на підприємствах області та причини настання нещасних випадків для вжиття заходів керівниками підприємств щодо посилення відомчого нагляду службами охорони праці.

Фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області наголошують керівникам та працівникам підприємств області на необхідності неухильного виконання усіх заходів щодо безпечного ведення робіт на об`єктах підвищеної небезпеки, утриманні технологічного обладнання у справному стані та на необхідності посилення контролю за якістю проходження медоглядів.

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області


 


07.07.2016 |

Повернутись назад