Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Розрізняють гострі і хронічні отруєння. Гостре отруєння виникає в тих випадках, коли в організм надходить відразу велика кількість токсичної речовини. Гострі отруєння можуть виникнути в результаті аварій або при будь - яких інших нещасних випадках. Частіше спостерігаються хронічні отруєння  від багаторазового надходження невеликих концентрацій отрути. Тривале надходження невеликих концентрацій отрут далеко не завжди призводить до хронічного отруєння, але при цьому знижується опірність організму, зменшується його стійкість до інших факторів, зокрема інфекцій.


Дія отрут може бути місцевою і загальною.

Місцева дія зумовлюється безпосереднім впливом на тканини подразнюючих  речовин.   Наприклад, кислоти (соляна, азотна та ін) і луги (їдкий натрій, їдкий калій)  спричиняють подразнення шкіри та слизових оболонок.

Загальна дія токсичних речовин проявляється після всмоктування їх у кров, причому одні речовини володіють виборчою дією на окремі органи і системи, інші, навпаки, загальною — резорбтивною. Так, наприклад, при отруєнні оксидами марганцю страждає більше центральна нервова система  (порушується система рухів, терморегуляція, вуглеводний обмін); свинець вражає кровотворні органи і нервову систему. Можна було б навести ще багато інших аналогічних прикладів.

Детальніше


08.07.2016 |

Повернутись назад