Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

За прогнозами фахівців, зернозбиральна кампанія в поточному році у зв’язку з погодними умовами буде напруженою. Саме тому на часі в галузі – посилена увага до питань належної технічної підготовки, облаштованості виробничих приміщень, охорони праці та запобігання виробничого травматизму, дотримання питань трудового законодавства, техногенної безпеки.

 


Зокрема, під час зернозбиральних робіт серед головних питань виробничої безпеки та охорони праці увага має приділятися належному технічному стану зернозбиральної техніки та інших механізмів, наявності попереджувальних написів, а у нічний час – ефективному освітленню всіх технологічних агрегатів.

Для запобігання електроураженням необхідно дотримуватися вимог безпеки поблизу охоронних зон повітряних ліній електропередач. Важливим для облаштування належних умов праці є організація змінної роботи працівників, медичний контроль стану здоров`я водіїв транспортних засобів із недопущенням до робіт осіб у стані алкогольного сп`яніння. Щоб запобігти наїздам техніки на працівників та нещасним випадкам, необхідно визначити безпечні місця відпочинку та приймання їжі у польових умовах, забезпечити бригади пересувними вагончиками тощо.

На підприємствах елеваторної, переробної та хлібопекарської промисловості одними із ключових є питання підготовки матеріально-технічної бази, проведення заміни застарілих або зношених елементів технологічного обладнання, налагодження ефективної роботи аспіраційних мереж, які запобігають вибухам зернового пилу на складах, проведення заміни кабельної продукції та освітлювальної арматури, питання професійної підготовки персоналу та дотримання інструкцій з охорони праці тощо.

Дотримання цих вимог залишатимуться і надалі на постійному контролі під час перевірок підприємств інспекторами Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області з вживанням відповідних заходів до порушників.

Головне управління доводить до відома керівників та спеціалістів сільгосппідприємств районів, що згідно  ст. 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець несе безпосередню відповідальність за створення на робочому місці в кожному структурному підрозділі  безпечних та надійних умов праці.

Питання підготовки сільгоспгоспідприємств району, до збирання ранніх зернових, рекомендовано розглянути на колегіях чи нарадах райдержадміністрацій та надати інформацію до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області.

Сектор взаємодії зі ЗМІ ГУ Держпраці
у Дніпропетровській області


13.07.2016 |

Повернутись назад